Announcement:
Home / Journals / Journals

Journals

Turkish Journal of Education (Türk Eğitim Dergisi) 


Misyonumuz, eğitim alanında uygulamaya kaynak olarak üretilen bilimsel bilgileri yaymaktır.
Turkish Journal of Education (Türk Eğitim Dergisi) hakemli bilimsel bir dergidir.
Eğitim alanında, araştırma makalelerini, teori sunumlarını, yansımalarını ve akademik/mesleki kitap incelemelerini yayınlar.
Yayınlanmak üzere gönderilen çalışmaların, yapıldığı düzenin ötesinde pratikteki etkileri de açıklaması beklenir.

Yayın Amacı

Turkish Journal of Education (Türk Eğitim Dergisi), Eğitimde ilermeyi amaçlayan yüksek kaliteli araştırmaları yayınlayan uluslararası bir dergidir.

Güncellik
Turkish Journal of Education (Türk Eğitim Dergisi), eğitim araştırmacılarına ve profesyonellere rekabet üstünlüğü sağlamak için yeni fikirler, uygulamalar ve gelişmeleri yaymaya yardımcı olur.

Temel Avantajlar
Turkish Journal of Education (Türk Eğitim Dergisi), uzman bir uluslararası kurulun rehberliğinde yayınlanır, sahadaki uygulama ve ilerlemeler konusunda, hakemlik süreçlerinden geçmiş çalışmaları yayınlar.

Hedef Kitlesi
Eğitim ve ilgili disiplinlerindeki, akademisyenler, araştırmacılar, uygulayıcılar, eğitim yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerdir.


Kıymetli Yazar ve Okuyucularımız, Turkish Journal of Education (Türk Eğitim Dergisi)’a gösterdiğiniz ilgiden dolayı ve bize katıldığınız için teşekkür ederiz…

Bilgilendirme

* TURJE’de yayınlanan çalışmaların dizinleri ile ilgili bilgiler, ilgili dizin üzerinden kontrol edilebilir. Dizinleme başlangıç tarihlerine dikkat edilmelidir. EBSCO Education Source (HW Wilson) için, 01.01.2013 (Cilt 2, Sayı 1), WoS ESCI için, 01.01.2016 (Cilt 5, Sayı 1) dır. Bu tarihlerden önce yayınlanan çalışmalar ilgili dizinlerde taranmamaktadır.

* Sayın Yazarlarımız: 2018 yılından itibaren dergimiz betimsel çalışmaları değerlendirmeye kabul edemeyecektir. Ayrıca gönderilecek çalışmaların tam metinlerinin İngilizce olarak hazırlanması ve genişletilmiş özetlerinin Türkçe olması gerekmektedir.

* Yazar bilgilerinde ORCID ID kullanımı gereğinden dolayı, yazarlarımızın profil bilgilerine, ORCID ID numaralarını eklemelerini rica ediyoruz. ORCID ID oluşturmak için, lütfen orcid.orgadresini ziyaret ediniz.


Turkish Journal of Education, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi ile birlikte 7-8 Aralık 2017’de Ankara’da EDUCCON 2017 yi gerçekleştirmiştir. educcon.org sayfasından takip edilebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

11 + seventeen =